Zrekonštruovaný historický objekt vhodný na podnikanie v Mosonmagyarórvár

  • florian1

Zrekonštruovaný historický objekt vhodný na podnikanie v Mosonmagyarórvár

Ponúkame na predaj reprezentatívny objekt na podnikanie – bývalý hotel v maďarskom mestečku Mosonmagyarórvár, vzdialený len pol hodinu cesty autom z Bratislavy.

Ide o historickú budovu, ktorá sa nachádza v centre mesta, na začiatku pešej zóny. Budova bola zvonku kompletne zrekonštruovaná, vo vnútri sa nachádza v stave holodom, čo poskytuje priestor na dotvorenie interiéru podľa predstáv a potrieb nového vlastníka, prípadne najomníkov. 

Úžitová plocha budovy je 685 m2 a pozostáva z troch podlaží. Na prízemí sú krásne vysoké stropy, ktoré nabádajú k využitiu ako obchodné, výstavné priestory, prípadne recepcia, reštaurácia atď. Hoci v centre mesta sú obmedzené parkovacie možnosti, tento objekt má až 35 vlastných parkovacích miest.

Nehnuteľnosť, ktorá bola prevádzkovaná ako hostinec s ubytovaním, môže byť využívaná aj na iné komerčné účely – lekárske centrum, reštaurácia, obchodné priestory, kancelárie. Komerčné využitie tejto budovy je prakticky neobmedzené. Kvôli blízkosti hraníc s Rakúskom sa v Mosonmagyaróvári usadilo množstvo zubných lekárov a iných lekárov (plastickí chirurgovia, chiropraktici atď.), ktorí ponúkajú lekárske a kozmetické služby v Maďarsku za výrazne nižšie ceny ako v Rakúsku. Mnohí z nich hovoria po nemecky, niektorí sú dokonca Nemci či Rakúšania, ktorí ordinujú v Maďarsku.

Cena tejto nehnuteľnosti je 1 100 000 eur. K tejto cene treba pripočítať poplatky spojené s kúpou (právnik/notár, provízia realitnej kancelárii, daň pri kúpe), čo predstavuje cca 9 % ku kúpnej cene.

Ide o jednu z najstarších a najvýznamnejších stavieb v meste, bývalý vodný mlyn na brehu rieky Leitha, ktorý sa datuje do začiatku 17. storočia. V roku 1754 bol modernizovaný a prestavaný v barokovom štýle. Ako mlyn fungoval tento objekt do roku 1949, neskôr po prestavbe pôsobil ako hostinec s ubytovaním a hotel. V roku 2019 sa začal rekonštruovať do dnešnej podoby. 

Mesto Mosonmagyarórvár je podnikateľsky veľmi zaujímavá lokalita, práve pre blízkosť nielen k slovenským, ale aj rakúskym hraniciam. Ide o vynikajúcu polohu, tzv. zlatý trojuholník Budapešť-Bratislava-Viedeň. Je to mesto s veľmi rýchlo sa rozvíjajúcou infraštruktúrou, kde je citeľný prílev kapitálu a zakladá sa tu čoraz viac firiem. 

Okrem iného sa tu nachádza aj univerzita, základné a stredné školy, gymnázium, ktoré sa starajú o vysokokvalifikovaný budúci pracovný či podnikateeľský potenciál. Mosonmagyarórvár má takmer 35 tisíc obyvateľov, nachádzajú sa tu všetky obchody, služby, banky, pošta, lekári, lekárne.  Mesto je obľúbenou turistickou destináciou sú tu hotely, termálne kúpalisko, ale aj množsvo gastronomických zariadení. Veľmi pekná je aj stará časť mesta s pešou zónou. 

V prípade záujmu o viac informácíí, respektíve o obhliadku, nás neváhajte kontaktovať.

No Comments

Leave a Reply

Jedinečné, moderné a luxusne prevedené domy v Hainburg an der DonauKompletne prerobený, moderný trojizbový byt s predzáhradkou a príjemnými mesačnými nákladmi

KONTAKT


Adresa:

AZ services s.r.o.

Čsl. tankistov 111

841 06 Bratislava

Office:

Farebná 15

821 05 Bratislava

Telefón:

+421 908 777 656

POŠLI E-MAIL